Horoskop: wierzyć czy nie?

Postęp nauki, medycyny, technologii pozwala ludziom na życie znacznie lepsze niż nawet dekadę temu. Ogólny dostęp do mediów, Internetu i informacji niesie za sobą wiele zagrożenia. Choroby cywilizacyjne, samotność czy poczucie zagubienia w wielkim technologicznym świecie. Coraz mniej pytań pozostaje bez odpowiedzi.

Jednak ludzką naturą jest ciekawość i wszystko, co nieosiągalne. To, czego sami nie możemy zrozumieć, często interesuje nas bardziej niż to co odkryte. Niewiedza, która łączy wszystkich to przyszłość.

Od najdawniejszych epok ludzie próbowali wyczytać co ich czeka: w numerologii w kartach i gwiazdach.

Czy ma to jednak sens ?

Przyszłość należy do Ciebie!

Horoskop i kartyDawniej papierowe gazety, dzisiaj media w Internecie pozwalają zapoznać się z horoskopem na konkretny dzień, tydzień, miesiąc i rok. Szukamy informacji w każdej dziedzinie życia. Sprawdzamy odpowiedzi na powodzenie zawodowe, w miłości i zdrowiu.

Jak się okazuje, na podstawie badań Polacy czytają horoskopy, często jednak z zastrzeżeniem, że wiara w to, co przeczytamy, jest wątpliwa.

Ciekawość, ale i sprawdzenie, czy poprzednie dni i miesiące z horoskopu się sprawdziły.

Właśnie wnioski, że horoskop się spełnił, że w życiu wydarzyło, się tak jak było zapisane powoduje, że z większą ciekawością i zaufaniem zaglądamy do nich ponownie. Warto zauważyć, że znak zodiaku przypisany jest do dużej grupy ludzi, a treść horoskopu najczęściej jest pisana bardzo ogólnikowo. Tak, żeby czytelnik mógł stwierdzić, że tak to są:

  • moje cechy charakteru,
  • faktycznie opisana sytuacja miała miejsce (randka, spotkanie czy gorsze samopoczucie w konkretnym dniu!).

Wróżka z magiczną kuląTu się należy zastanowić czy to my pasujemy do horoskopu czy horoskop pasuje do nas. Zgodnie z naukami katolickimi wiara w horoskopy jest grzechem (a to większa cześć polskiego społeczeństwa). Wiele osób liczy się ze zdaniem wróżek i jasnowidzów – przykładem są instytucje współpracujące, kiedy zabraknie innych narzędzi. Nie korzystają oni jednak z treści które znajdziemy w Internecie czy gazecie. Najczęściej osoby piszące takie horoskopy nie mają nic wspólnego z astrologią i horoskopem.

Przeczytanie horoskopu to nic złego, ale zaufanie i wiarę w te przepowiednie powinniśmy trzymać na dystans – duży dystans.

Autor

  • Absolwent wyższej szkoły biznesu i przedsiębiorczości. Pasjonuje się doradztwem oraz komunikacją z użyciem nowoczesnych mediów. Jego hobby to gry planszowe i wspólne wypady na rower razem z przyjaciółmi.

2 Comments

  1. hershey

    Dobry horoskop? Ależ owszem, ależ tak! Ale pod warunkiem, że został on przygotowany przez prawdziwego profesjonalistę. Te z gazetek się nie liczą.

  2. Bianca

    Nie wierzę w żadne horoskopy z codziennych gazetek. Takie horoskopy są przygotowywane przez dziennikarzy, którzy nie mają żadnej styczności z astrologią. Jeśli chce się poznać przyszłość, to najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego astrologa.

Comments are closed.